Поврзи се со нас

Други спортови

Ништо од Австралија опен?

Постои можност првиот календарски Грен слем да биде откажан.

Почетокот на годината во тенискиот календар беше резервиран за Австралија опен, но имаше бројни откажувања во разни спортови поради зголемувањето на случаите на коронавирусни инфекции.

Официјално е откажан големиот турнир за голф во Австралија, кој се игра во февруари, како и почетокот на сезоната во Формула 1.

Затоа, постојат големи шанси првиот Грен слем во новата година да биде откажан. Никој не го сака тоа, но здравјето на играчите и навивачите е најважно во овој момент.

Advertisement

Facebook

Реклама