Connect with us

Други спортови

Нокаут на годината: Изгубени три рунди, а потоа брутално го успале противникот (ВИДЕО)

Серхио Петис остана шампион на „Bellator“ во бантам категорија.

На синоќешниот настан, Петис брутално го нокаутира јапонскиот борец Кјоџи Хоригучи и му го одбрани појасот.

Јапонците доминираа во три рунди. Беше во големо водство, но потоа дојде до спектакуларен нокаут во четвртата рунда.

Петис го удри фантастично со вртење назад и Хоригучи заспа.

Серхио Петис дојде до 22. победа во кариерата (22-5), додека Хоригучи ја пропушти можноста да го земе појасот со лакови и во Белатор.

31-годишниот е шампион на Ризин во оваа категорија, а во кариерата има 29-4.

Реклама

Facebook

Реклама