Connect with us

Фудбал

Нова понуда од англиски тим за Енис Барди

Ако може да се верува на пишувањата на шпанските, но и англиските медиуми, Леванте тешко дека ќе успее да го задржи Енис Барди и следната сезона во своите редови. Особено, ако се знае дека има интерес за неговите услуги од неколку клубови, па веројатно шпанскиот тим сака да заработи добро на македонскиот репрезентативец.

loading...

Новата понуда стигна од Фулам, која изнесува 11 милиони фунти. Сепак, ова е сума помала од онаа која Леванте ја сака за Барди, а која изнесува 25 милиони евра.

Претходно се шпекулираше дека Арсенал е заинтересиран, но и Фиорентина. Според „трансфермаркт“ цената на Барди во моментов е околу 20 милиони евра.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com