Поврзи се со нас

Други спортови

Новак Ѓоковиќ убедлив на стартот на Завршниот турнир

Новак Ѓоковиќ беше убедлив против Диего Шварцман на стартот на Завршниот турнир во Лондон.

Ѓоковиќ го победи искусниот Аргентинец со 6:3, 6:2 за само 1 час и 20 минути игра, а тоа беше шеста победа на Новак во исто толку натпревари против денешниот ривал.

Новак на следниот натпревар во среда ќе игра против Данило Медведев или Александар Зверев.

Зверев и Медведев ќе го завршат првиот круг од Групата „Токио 1970“ во 21 часот.

 

loading...

Facebook