Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Новак како Кристијано – Што се крие зад прославата?

Новак Ѓоковиќ пристигна во Лондон на последниот турнир во сезоната, а вниманието на многумина го привлече со своите маркетинг задачи.

Во еден момент, најдобриот тенисер во светот започна да слави во стилот на Кристијано Роналдо. АТП го објави ова видео на официјалниот канал на Твитер и рече:

„Во следните денови, откријте зошто светскиот рекет број еден слави како Кристијано“.

Вака изгледаше сето тоа.

loading...

Facebook