Connect with us

Други спортови

О’Саливен е чудо: Вчера докажа дека нема рамен!

Рони О’Саливен напредуваше во финалето на Светскиот куп во Шефилд.

„The Rocket“ го совлада Марк Селби во неверојатен натпревар вечерва со 17:16 во рамки и стигна до финалето.

Рони се врати од „мртвите“ на овој натпревар. Освен лошиот почеток, Селби играше многу добро во остатокот од натпреварот и имаше предност од 14:16.

Сепак, тогаш на сцената настапи „чудесниот“ О’Саливен. Тој ги освои следните три фрејма и направи голем пресврт и пласман во финалето.

loading...

Таму ќе се соочи со Кирен Вилсон, кој исто така го победи Ентони Мекгил со 17:16.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com