Поврзи се

Фудбал

Објавен списокот на репрезентативци до 19 години за натпреварите против Финска

Македонската репрезентација до 19 години на 27. февруари и 01. март ќе одигра два контролни натпревари против репрезентацијата на Финска до 19 години. Селекторот на Македонија, Вујадин Станојковиќ за двата пријателски дуели со Финска ќе смета на следните фудбалери:

Голмани: Христијан Стевковски (Скопје), Благојче Иванов (Силекс);

Одбрана: Агрон Руфати (Локомотива Загреб, Хрватска), Антонио Митрев (Балзан, Малта), Филип Антовски (Вардар), Тодор Тодороски (Вардар), Филип Трајановски (Хакен, Шведска), Оливер Стоименовски (Борец), Кирил Ристовски (Борец);

Среден ред: Филип Стојчевски (Вардар), Марко Ферукоски (Офенбах, Германија), Енис Фазлагиќ (Шкендија), Јани Атанасов (Академија Пандев), Михаил Маневски (Брегалница), Миле Тодоров (Нови Град, Хрватска);

Напад: Кристијан Трапановски (Славија Прага, Чешка), Бојан Миовски (Работнички), Бојан Колевски (Вардар);

ФОТО

loading...

Повеќе од Фудбал