Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Тајмаут

Објавена последната говорна порака испратена од Марадона неколку часа пред неговата смрт (ВИДЕО)

Диего Армандо Марадона почина минатата среда на 60-годишна возраст.

Смртта на Марадона го потресе фудбалскиот свет и веќе со денови многумина се збогуваат со легендарниот Ел Пибе. Еден од најдобрите играчи на сите времиња почина во својот дом и беше погребан во четвртокот во Буенос Аирес.

Аргентинските медиуми со денови бучат само за Марадона и неговите последни денови од животот. Голема прашина се крена околу лекарот кој се грижеше за него и доаѓањето на брзата помош, што сега е предмет на полициска истрага.

Исто така, аргентинската телевизија Америка емитуваше гласовна порака испратена од Марадона неколку часа пред неговата смрт. Тој и ја испратил на Марио Бодри која е во врска со неговата поранешна девојка Вероника Оеда.

Марадона и Вероника беа во врска неколку години и заедно го имаат синот Диего Фернандо. Марадона беше многу приврзан за неговиот најмлад син, што го покажува неговата последна порака.

“Здраво, Марио. Овде е Диего. Знам дека ова ќе ти звучи неверојатно, но јас и Вероника сме во добри односи и таа ми рече дека е со тебе. Грижи се за неа и особено грижи се за мојот ангел Диегит, кого не можам да го споредувам со никого. Погледнете, имам многу деца, но поради ова мало, ќе одседа до крајот “, рече Марадона.

Само неколку часа по испраќањето на оваа гласовна порака, Марадона почина во својот дом.

loading...

Facebook