Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Тајмаут

Објавени се слики од ужасната просторија во која почина Марадона (ФОТО)

Смртта на Диего Марадона го шокираше фудбалскиот свет, но исто така бес предизвика просторијата каде што се опоравуваше аргентинската легенда кога почина.

Поранешната sвезда на Наполи и Барселона стоеше во импровизирана просторија на приземјето на неговиот дом во Сан Андреас, Аргентина, која немаше тоалет внатре и беше покрај кујната, место каде што, меѓу другото, врева, го спречи да одмори правилно

Не е јасно зошто Марадона не доби подобра просторија, но многу лошата состојба во неговата соба беше уште еден фактор што го натера судијата Орландо Дијаз да ја истражи неговата смрт „смрт предизвикана од небрежност“.

Куќата имаше четири соби на приземјето, но бидејќи Марадона не беше во можност да се спушти или да се качи по скалите, тие импровизираа соба со двоен кревет, телевизор од 32 инчи, преносен тоалет и клима.

Ноќе, тој беше целосно сам и беше одделен од оние кои спиеја во иста куќа и секако во куќата немаше место за медицинските сестри.

Марадона не почина како резултат на домашниот „притвор“, но јавниот обвинител на Сан Исидро смета дека срцевиот удар што му го одзеде животот можеше да се избегне доколку беа подобри условите во куќата, затоа истрагата за неговата смрт е во тек .

loading...

Facebook