Connect with us

Фудбал

Одбиени 160 мил. евра за СМС

Благодарение на одличните игри во изминатата сезона, Сергеј Милинковиќ-Савиќ, доби неколку примамливи понуди за време на летниот преоден рок, но првиот човек на римскиот калчолигаш Лацио, Клаудио Лотито не прифати продажба на српскиот интернационалец.

Sergej Milinkovic-Savic of SS Lazio during the Serie A TIM match between SSC Napoli and SS Lazio at Stadio San Paolo Naples Italy on 10 February 2018. (Photo Franco Romano/Nurphoto)

И покрај очајните партии кои ги прикажа за време на Мундијалот во Русија, како и на почетокот од новата сезона во Серија А, сопственикот на “светлосините”, не се откажува од намерата да заработи астрономска сума од продажбата на одличниот играч за врска.

При посетата на едно римско училиште, Лотито зборуваше за плановите и минатогодишен интерес на европските гиганти за Србинот.

  • Сакаме да изградиме победнички тим и дополнително да го засилиме, а не да го ослабнеме. Ако имав поинаков начин на размислување, јас ќе го продадев Милинковиќ-Савиќ за 160 милиони евра, но јас не го сторив тоа. Не мислам дека некој друг газда во светскиот фудбал би го направил, она што го направив јас, изјави Лотито.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама