Поврзи се со нас

Други спортови

Одлична најава од менаџерот на Хабиб: 30-0!

Менаџерот на Хабиб Нурмагомедов, Али Абделазиз, имаше многу интересна објава на Твитер вечерва.

Абделазиз објави статус на кој пишува само 30-0, а многумина се убедени дека ова значи враќање на Хабиб во октагонот.

Орелот реши да се повлече по победата над Џастин Гаетже. Сепак, шефот на УФЦ, Дана Вајт, беше уверен дека може да се врати за 30-та победа што беше желба на неговиот татко и потоа да ја заврши кариерата.

Со оваа навистина голема најава, Абделазиз само ги зголеми сомнежите дека тоа ќе се случи, и ќе видиме дали навистина ќе биде така.

loading...

Facebook