Поврзи се со нас

Кошарка

Одложен мечот Италија-Македонија, причина коронавирусот

Натпреварот Италија-Македонија нема да се игра. Тој требаше да започне во 15 часот, но ФИБА го одложи поради позитивни тестови на коронавирус во репрезентацијата на Македонија.

Тројца македонски репрезентативци Љубомир Младеновски, Бојан Трајковски и Џејкоб Вајли, биле позитивни на последните тестирања. Сите се во карантин и чекаат нови тестирања.

По повторените тестирања ФИБА ќе одлучи дали да се игра или не овој натпревар, секако зависи од бројот на позитивни случаи.

 

Facebook

loading...