Поврзи се со нас

Фудбал

Официјално: Елиф Елмас потпиша нов договор со Наполи до 2025 година!

Официјално, македнскиот репрезентативец Елиф Елмас потпиша нов пет годишен договор со Наполи. Сите претходни написи во медиумите дека Елмас останува во Наполи сега се потврдени.

Елмас ланското лето дојде во Наполи за 16 милиони евра плус бонуси од турски Фенербахче и брзо покажа дека е голема иднина во клубот.

Во дресот на Наполи одигра 36 меча во кои имаше и дебитантски гол, а и прва асистенција во Калчото ги натера наполитанците да го врзат до 2025 година, но и да му ги подобрат условите.

Advertisement

Facebook

Реклама