Connect with us

Фудбал

Останувањето на Меси ги менува работите, останува и Суарез покрај одлуката на Куман?!

Иако новиот тренер Роналд Куман му соопштил телефонски на Суарез дека може да бара нов клуб, сепак ситуацијата во Барселона се менува. Како што пишуваат каталонските медиуми, ќе остане и Луис Суарез токму на инсистирање на Лионел Меси.

Познато е дека тие двајца се одлични пријатели и секако дека веројатно Меси на раководството на Барса им порачал дека мора да остане и Уругваецот.

За Суарез заинтересиран е Јувентус, а медиумите дури објавија дека напаѓачот ги договорил личните услови.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com