Поврзи се со нас

Фудбал

Осум позитивни во репрезентацијата на Ерменија пред натпреварот со Македонија

Репрезентацијата на Ерменија се соочува со проблеми пред натпреварот со Македонија. Како што утрово беше објевено, имаат дури осум позитивни фудбалери во репрезентацијата.

Четири од нив се фудбалери, еден е дел од тренерскиот тим, а останатите три се останати членови на делегацијата. Тоа значи дека денес на теренот во Никозија нема да истрчаат Газ Газарјан, Саргис Адамјан, Андре Чалишер и Григор Меликсетјан.

Натпреварот е закажан за денес со почеток од 18:00 часот. Македонските фудбалери имаат императив да останат непоразени, со цел да обезбедат пласман во Лига Б.

loading...

Facebook