Connect with us

Други спортови

Ова не го видовме ниту во машкиот бокс, ниту во женскиот бокс: Уништување за седум секунди! (ВИДЕО)

Објавено:

Фантастичната Сениеса Естрада не потроши време синоќа, но брзо додаде нов нокаут во нејзиниот сооднос.

За неколку секунди (седум) синоќа, Естрада ја „уништи“ Миранда Адкинс во „Фантази Спрингс“ во Калифорнија, со што забележа една од најбрзите победи во историјата на боксот.

Адксинс не успеа да „поврзе“ какви било удари, и доби седум жестоки удари од Естрада и ја изгуби свеста додека беше на нозе.

Естрада, сопственичка на привремениот шампионски појас во лесна категорија ВБА и сребрен јуниорски појас, првично требаше да боксува со Џеки Калво, но Калво се повлече од борбата поради повреда на коленото.

Адкинс се согласи да биде замена и немаше добро време…

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама