Connect with us

Ракомет

Ова се ривалите на Металург и Бутел

Објавено:

Познати се ривалите на Металург и Бутел во првото коло од квалификациите за пласман во групите од ЛЕ. Металург за противник го доби Спачва од Хрватска, додека Бутел ќе иргра против унгарски Ѓенѓеш.

Првите средби се закажани за 29/30 август, додека реваншите се една недела подоцна.

За пласман во групната фаза Металург и Бутел треба да поминат две кола, а директен пласна во групите обезбеди Еурофарм Пелистер.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама