Connect with us

Фудбал

Oзил: Ако не сакав да освојам трофеи ќе одев во Тотенхем

Лондон, 10 септември 2020 (МИА) – Играчот за врска на Арсенал, Месут Озил се исмејуваше со главниот ривал на „топчиите“, Тотенхем. На Твитер, еден навивач го праша Германецот: „Ако имате избор, што би избрале: да играте за Тотенхем или да ја завршите кариерата?

Одговорот на Озил беше:

– Ако не сакав да освојувам трофеи ќе одев таму“.

Тотенхем последен пат стана шампион на Англија во 1961 година, а последниот трофеј го освои во 2008 година кога триумфираше во Лига купот. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com