Connect with us

Фудбал

Па дали е можно, најголемите тимови би сакале да го имаат, а Интер се откажува од него по само шест месеци

Во зимскиот преоден рок Кристијан Ериксен го засили Интер, а по само шест месеци би можел да замине од „Џузепе Меаца“, барем така пишуваат дел од италијанските медиуми. Се работи за одличен играч за врска, кого минатата сезона меѓудругите го посакуваше и Реал Мадрид, а Интер ќе се откаже од него по само шест месеци.

Имаше Данецот одлични партии, но сепак вкупниот впечаток е дека не ги оправда очекувањата. Но, италијанските медиуми пишуваат дека Антонио Конте воопшто не го сакал во тимот, туку и во зимскиот преоден рок го преферирал Артуро Видал. Сега Конте повторно му порачал на раководството да му го донесат Чилеанецот, а се чини дека Ериксен ќе биде „жртва“ за оваа цел.

 

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com