Connect with us

Фудбал

Пакета би можел да заврши во ПСЖ

Бразилскиот фудбалер веќе подолго време е на мета на францускиот гигант

Пари Сен Жермен го врати интересот за Лукас Паке.

Францускиот гигант има за цел да го засили средниот ред за следната сезона.

А, францускиот медиум „Л’Екип“ открива дека главна цел на клубот од „Паркот на принцовите“ е фудбалерот на Лион

24-годишниот играч е посебен играч бидејќи има офанзивни и одбранбени карактеристики и вештини.

Поранешниот фудбалер на Милан оваа сезона досега имаше 9 голови од 17 натпревари во Лига 1.

Реклама

Facebook

Реклама