Connect with us

Други спортови

Паника во Њујорк, прв позитивен тенисер на коронавирус на УС Опен

Францускиот тенисер Беноа Пер е позитивен на коронавирус, односно Ковид 19, па ќе мора да го прекине неговото учество на УС Опен во Њујорк. Тој требаше во првото коло да игра против Камил Мајхржак од пОлска.

УС Опен се игра без публика, а тенисерите се во т.н „безбеден меур“, немаат контакти со надворешниот свет, а движењето и мешањето едни со други е строго ограничено.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com