Поврзи се со нас

Фудбал

Пеп: Ве молам, не ме терајте да коментирам изјави на Жозе – ако не верува нека ги праша…

„Ве молам, не ме терајте да одговорам на изјавите на Мурињо. Нека ги праша лекарите од репрезентацијата на Англија или од Манчестер Сити. Тој се однесува како да е лекар“, се пошегува Гвардиола и истовремено го пофали лутиот ривал, велејќи дека Тотенхем под водство на Мурињо е еден од кандидатите за шампионската титула: Овој Тотенхем игра одлично и ако продолжи така мислам дека ќе биде сериозен кандидат за трофејот во Премиер лигата“.

loading...

Facebook