Connect with us

Фудбал

Перишиќ како крилен напаѓач

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, ќе се обиде до крајот на летниот преоден рок да ги осигура услугите на хрватскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Интер, Иван Перишиќ.

Крилниот напаѓач изминатата сезона ја одработи како позајмен играч во дресот на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Баерн (М). Хрватот ќе се пресели на „Олд Трафорд“ само доколку понудата за неговите услуги не биде помала од 20 мил. евра.

vecer.press

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com