Поврзи се со нас

Фудбал

Пиоли позитивен на коронавирус

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е позитивен на вирусот корона.

Милан изјави дека Пиоли нема симптоми и е во изолација дома.

Играчите и другите членови на стручниот штаб беа негативни, додаваат од клубот.

Лидерот на Серија А го откажа тренингот, а активностите ќе продолжат во понеделник во согласност со протоколите.

Милан првиот натпревар по репрезентативната пауза ќе го одигра на 22 ноември, кога ќе гостува кај Наполи.

Тимот на Стефано Пиоли е прв на табелата во италијанскиот шампионат со два бода повеќе од второпласираниот Сасуоло.

loading...

Facebook