Connect with us

Фудбал

Пирло прогласен за најсекси тренер во Серија А

Рим, 15 септември 2020 (МИА) – Предводникот на Јувентус, Андреа Пирло е прогласен за најсекси тренер во Серија А од страна на италијанскиот сајт за познанства „Joyclub“.

Четириесет и едногодишниот фудбалски стручњак сè уште нема дебитирано на ниту еден натпревар на чело на торинскиот клуб.

За Пирло гласале 23 проценти од испитаниците. Во рангирањето го следат Еузебио Ди Франческо (Каљари) и Филипо Инзаги (Беневенто).

Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо заврши четврти, петти е Пауло Фонсека од Рома. зс/

loading...

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com