Поврзи се со нас

Фудбал

Пирло: Роналдо е симбол на светскиот фудбал, на 35 години работи како младинец

Торино, 13 октомври 2020 (МИА) – Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, го пофали напаѓачот на тимот Кристијано Роналдо.

-текстот продолжува по рекламата-

  • Да го тренираш Кристијано е одлично чувство. Многу е пријатно и за мене и за тимот. Тоа е симбол на светскиот фудбал. На 35 години, тој сè уште работи како младинец претставува пример за другите, го цитира Пирло „Скај Спорт Италија“.

Оваа сезона, Португалецот одигра два натпревара во Серија А, на кои погоди трипати и забележа една асистенција. зс/

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама