Поврзи се со нас

Фудбал

Планот на Барселона за трансфер на Мбапен е откриен

Барса исто така го следи Мбапен. Реал е наводно фаворит, додека Јирген Клопи и Пеп Гвардиола исто така го сакаат.

-текстот продолжува по рекламата-

После Реал Мадрид и Ливерпул, летото 2021 година, се чини дека и Барселона ќе се обиде да го доведе Килијан Мбапен.

АС известува дека доколку Виктор Фонт ќе биде избран за нов претседател на Барселона, тој ќе го направи Мбапен главна цел за негово пренесување во 2021 година.

-текстот продолжува по рекламите-

Во секој случај, се известува дека Реал Мадрид е фаворит за купување на освојувачот на Светскиот куп, но Барса ќе ги искористи сите карти.

Ливерпул и Манчестер Сити исто така го сакаат талентот на ПСЖ.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама