Connect with us

Фудбал

По 15 години: Полуфинале во Лигата на шампионите без Меси и Роналдо

Кристијано Роналдо и Лионел Меси ќе го пропуштат полуфиналето на Лигата на шампионите за прв пат по 15 години.

Барселона доживеа тежок пораз од Баерн синоќа (8:2) и по многу години ја завршува сезоната без ниту еден трофеј.

Јувентус го заврши натпреварот во осмина финалето, со елиминацијата од Лион. Ова се факти кои не водат до заклучок дека за прв пат од сезоната 2004/05 година во полуфиналето на Лигата на шампионите нема да имаме можност да го гледаме ниту Меси ниту Роналдо.

Тажно е да бидеме сведоци на крајот на една ера која се приближува секој ден со оглед на годините во кои се овие двајца фудбалери.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com