Поврзи се со нас

Кошарка

Победи за фаворитите во второто коло од кошаркарската Прва лига

Скопје, 4 ноември 2020 (МИА) – Во македонскиот кошаркарски шампионат вечерва се комплетира второто коло кое помина без изненадувања. Екипите кои важеа за фаворити забележаа победи, некои од нив по драматичен финиш. Најнеизвесно беше во Гостивар каде Работнички по продолжение дојде до победата.

Резултати:
МЗТ Скопје Аеродром – Кожув 81:75
Гостивар – Работнички 82:92
Куманово – МЗТ Скопје Уни Банка 77:73
Еуро Никел – Академија ФМП 96:82
Црн Дрим – ТФТ 69:79.

Натпреварот Пелистер – Вардар е одложен поради позитивни играчи на коронавирус. зс/

loading...

Facebook