Connect with us

Фудбал

ПОЧЕТНИ СОСТАВИ: Македонија без Пандев ќе ја нападне Ерменија

Македонија против Ерменија тргнува во формација 4-2-3-1 со деби на Дејан Шишковски, голманот на кипарска Докса, кој добива шанса да застане меѓу диреците на местото на Столе Димитриевски, откако нашата стандардна „единица“ воопшто и не е во конкуренција за овој септемвриски циклус поради позитивен тест на коронавирус.

Натпреварот меѓу Македонија и Ерменија започнува од 15:00 часот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com