Connect with us

Ракомет

Почнаа битките за полуфинале, Шпанија ја прегази Чешка

Објавено:

Селекцијата на Шпанија ја совлада Чешка со убедливи 31:25 во првиот меч од втората фаза на ЕП во ракомет. Душебаев и Фернандес со по пет погодоци беа најефикасни во победничкиот табор, додека во тимот на Чешка, а воедно и на мечот најефикасен беше Здрахала.

Денеска се играат мечевите Хрватска-Австрија и Белорусија – Германија.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама