Поврзи се со нас

Фудбал

Подемот на Рабиот, Дешамп покажува како Јуве го смени играчот

Селекторот на Франција, Дидие Дешамп му оддаде признание на Јувентус за подигнување на нивото на играчот за врска Адриен Рабиот.

„Тој порасна многу. Имаше неколку комплицирани моменти во ПСЖ и имаше тежок старт во Јуве“, рече Дешамп.

„Не можам да кажам дека тој е трансформиран, но тој повеќе не е истиот играч. Му верувам и разговараме. Не разговараме каде тој ќе игра, понапред или поназад на теренот, бидејќи тој има можност да биде многу повеќе свој“, изјави Дешамп.

loading...

Facebook