Connect with us

Фудбал

Подготвени сте за спектакл? Погледнете што се подготвува за ЕУРО2020

Вистинска фешта ќе на отворањето на Европското првенство (ЕУРО 2020) според најавите на УЕФА. Исто како финалето на Лигата на шампиони, треба да очекуваме виртуелен перформанс. Технологија, која ќе им овозможи неверојатно искуство на навивачите на 11 јуни, а церемонијата ќе бидат неколку познати артисти, меѓу кои и ди-џејот Мартин Гарикс.

„Церемонијата за отворање ќе се одржи на ‘Олимпико’ во Рим и задоволни сме што имаме соработка со Гарикс, Боно и Еџ, кои ќе им помогнат на навивачите низ Европа и светот да се почуствуваат поблиску до турнирот. Сигурни сме дека навивачите ќе бидат воодушевени од виртуелниот перформанс без оглед дали ги гледаат натпреварите пред малите екрани или на интернет“, соопштија од УЕФА.

Реклама

Facebook