Connect with us

Тајмаут

Полицаец во катарското метро му покажа на навивач како да облече куфија (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави љубопитно видео од метрото во Катар и предизвика многу коментари.

Вклучени се полицаец и еквадорски навивач кои пристигнаа во земјата на Светското првенство.

На снимката се гледа како катарскиот службеник за спроведување на законот се нуди да му помогне на поддржувачот да ја облече традиционалната куфија, памучна ткаенина што е врзана на главата. Дејството се одвива во метрото. Со смиреност и внимание на деталите, полицаецот ја врзал лентата наречена агал.

Facebook

Реклама