Connect with us

Други спортови

Поради неа, беше дисквалификуван од УС Опен, а сега зема милиони од Новак Ѓоковиќ?

Благодарение на Новак Ѓоковиќ, судијката Лора Кларк стана планетарно популарна преку ноќ.

Ѓоковиќ ненамерно ја удри Лаура со топка за време на мечот на УС Опен и тој автоматски беше дисквалификуван, иако е очигледно дека тој немал намера да го направи она што го стори. Се случи, за жал, но Новак сепак мораше прерано да го напушти Њујорк како прв фаворит.

Српскиот тенисер и се извини на Лора, а потоа ги замоли своите обожаватели да престанат да ја навредуваат и да и се закануваат, но Лора од сето тоа може да заработи добри пари.

Имено, некои медиуми пишуваат дека Американката е подготвена да го тужи Новак за претрпениот страв и дека би можела да побара голема компензација знаејќи какво богатство има првиот тенисер на светот.

Засега, ова е непроверена информација, се очекува потег на Лора, која очигледно добро ќе размисли за потенцијалната заработка заснована врз несреќата.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com