Connect with us

Тајмаут

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид призна дека поседувал детска порнографија

Поранешниот фудбалер Кристоф Мецелдер е уапсен под сомнение дека поседува детска порнографија и дека ја испратил на повеќе жени.

Германските медиуми објавија дека Мецелдер го прифатил обвинението пред судот и ја признал својата вина.

Како што е наведено, Мецелдер е обвинет за поседување 297 досиеја за детска порнографија и испраќање 29 фотографии и видеа преку WhatsApp на неколку жени во периодот од јули до септември минатата година.

Одлука за неговиот случај сè уште не е донесена и никој сè уште не одлучил да излезе во јавноста.

Дури и адвокатите на Мецелдер не сакаа да коментираат ништо, што, како што стојат работите, е потврдено од пишувањата на некои германски медиуми.

Реклама

Facebook