Поврзи се со нас

Тајмаут

Поранешниот голман на Барселона имаше фантастична кариера надвор од фудбалот

Поранешниот голман на Барселона, Хозе Мануел Пинто, по завршувањето на фудбалската кариера се пресели во сосема поинаква насока.

На 39-годишна возраст, Питно реши да ги обеси ракавиците, а шест години подоцна е успешен диџеј, еден од најпознатите во Шпанија.

https://www.instagram.com/p/CDygk8Xo2Ux/?utm_source=ig_embed

И неговата музика оди многу добро. Тој стана исклучително популарен, а една од неговите композиции е воведната за продолжението на филмот „Брзи и бесни“.

Исто така, покрај диџејската кариера, Пинто се посвети и на кариера на личен тренер и очигледно ужива во тоа.

https://www.instagram.com/p/CGiWv74oGux/?utm_source=ig_embed

 

loading...

Facebook