Поврзи се со нас

Фудбал

Повредата на Барди сериозна – можна е и операција!

Барди има „дискус хернија“, а тоа е повреда која може да се лекува на повеќе начини, иако шпанскиот медиум „Марка“. Барди, минатиот четврток, не играше против Грузија во Тбилиси, кога Македонија со голот на Горан Пандев, обезбеди пласман на Европското првенство.

Во следните неколку денови ќе се следи активно неговата здравствена состојба, по што ќе биде познато на каков начин ќе се лекува македонскиот фудбалер, кој сигурно ќе паузира неколку недели надвор од терените.

Ако заврши на операција, тогаш тоа е дополнителен проблем за Леванте, зашто Барди сигурно ќе мора да паузира неколку недели, па затоа ќе се следи неговата состојба уште неколку дена по што ќе биде донесена конечна одлука.

loading...

Facebook