Поврзи се со нас

Фудбал

Познат е последниот епилог на мечот Јувентус – Наполи!

Натпреварот помеѓу Јувентус и Наполи, кој не се одигра, конечно го доби својот епилог.

Имено, Јувентус ќе има победа од 3:0, додека од друга страна Наполи ќе ја плати цената бидејќи натпреварот не е одигран.

Покрај тоа што загуби три бода од тој натпревар, Наполи ќе биде лишен од уште еден бод затоа што не дојде.

Таа одлука ја потврди италијанскиот сојуз, па останува да видиме каков ќе биде одговорот на лидерот на Наполи.

loading...

Facebook