Connect with us

Тајмаут

Познат весник ја „соблече“ новинарката која го следи „Тур де Франс“, следува тужба

Францускиот весник „ L’Humanite“ ќе добие тужба од новинарката Марион Мрион Роуз, репортерка на француската национална телевизија која го следи „Тур де Франс“. Причина е неприкладната карикатура, на која таа е прикажана гола во кревет, како прави интервју со своето момче, Јулиан Алафилипе, кој исто така е велосипедист.

Разочарана сум од новинарите од овој весник. Не покажаа почитување кон жените, изјави Роуз која доби значајна поддршка и од други новинари, но и јавноста.

 

View this post on Instagram

 

Lecture du matin. 💛 Que c’est bon de retrouver le Tour. RDV pour la 3e étape sur @francetvsport 🤜🏼🤛🏼

A post shared by Marion Rousse (@rousse_marion) on

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com