Connect with us

Фудбал

Позната е големата желба на Куман за нападот на Барселона

Новиот тренер на Барселона, Куман, наводно порачал на раководството на Барселона да го контактираат Лион за можноста за откуп на договорот на Мемфис Депај. Екс играчот на Манчестер Јунајтед, наводно е првата желба на Куман за нападот на Барселона.

Самиот играч беше запрашан за интересот на Барселона, а тој одговори дека во моментов е играч на Лион и концентриран е исклучиво на настапите за овој тим. Сепак додава дека не се знае што носи иднината.

Во Франција почна новата сезона. Лион славеше со 4:1 против Дижон, а Депај постигна три голови.

Холанѓанецот од 2017-та година е во Лион, одигра 103 мечеви и постигна 46 голови.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com