Connect with us

Други спортови

Познатиот хрватски новинар го навреди Новак Ѓоковиќ: „Врвен спортист и кретен!“

Познатиот хрватски новинар, уредник и водител на емисијата „Недељом у 2“ Александар Станковиќ (51) на својот приватен Фејсбук профил објави навредлив статус кон Новак Ѓоковиќ.

Станковиќ непримерно го коментираше случајот со најдобриот светски тенисер на кој австралиските власти не му дозволија да влезе во земјата и да настапи на Австралија опен.

– Врвен спортист и кретен. Конкуренцијата е јака, но еден навистина се труди – напишал Станковиќ, очигледно мислејќи на српскиот тенисер.

 

Реклама

Facebook

Реклама