Connect with us

Ракомет

Претседателот на РК Преспа ја загуби борбата со КОВИД-19, почина Илче Котевски

Објавено:

Тажна вест пристигна од ракометниот клуб РК Преспа.

Вечерва по долгата борба со коронавирусот, почина претседателот на РК Преспа, Илче Котевски.

Котевски ќе остане запаметен како голем спортист, кој ќе остави траги во историјата на спортот во Македонија.

Денес не напушти нашиот брат,другар и Претседател на Рк Преспа…Слава ти Илија…

Gepostet von Рк Преспа am Donnerstag, 25. Juni 2020

Редакција на SPORT.mk изразува сочувство

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама