Connect with us

Ракомет

Проблемите со кои се соочува Пелистер испливаа на виделина – здробен во Швајцарија со – 23 разлика!

Објавено:

Пелистер декласиран,проблемите со кои се соочува битолскиот клуб вечерва испливаа на виделина.

Престојот во Европа вечерва брзо го најави младиот тим на Пелистер, беше декласиран на гостувањето кај Винтертур, во Швајцарија со 23 разлика, во втората рунда од ЕХФ-купот.

Реваншот во Битола се игра в сабота, но веќе е јасно дека Винтертур е екипата која продолжува во третото коло од квалификациите во ЕХФ-купот.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама