Connect with us

Фудбал

Прва победа за Работнички во новата сезона од ПМФЛ

Скопје, 15 август 2020 (МИА) – Фудбалерите на Работнички ја забележаа првата победа во новото првенство од Првата македонска лига. „Романтичарите“ попладнево на „Тодор Проески“ во Скопје, ја совладаа Беласица со 2:0.

Двоен стрелец за домашниот тим беше Фахрудин Ѓурѓевиќ.

Двојките од 2. коло за утре се:
Академија Пандев – Вардар
Борец – Ренова
Шкендија – Струга Трим и Лум
Шкупи – Македонија Ѓ.П. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com