Connect with us

Фудбал

Првата изјава на Вилијан во Арсенал ги изненади навивачите на Челзи

Бразилецот Вилијан денеска е промовиран во нов играч на Арсенал. Неговата прва изјава изненади многумина, а многумина и насмеа. Како што вели тој, дошол во Арсенал за да освојува трофеји. Но, овој клуб во последните години е далеку од врвот.
-Дојдов во Арсенал бидејќи тоа е еден од најголемите клубови во светот. Имаат нов проект со Микел Артета и сакам да бидам дел од тоа. Дојдов за да се обидам да освојувам трофеи. Овој клуб го заслужува тоа, вели Вилијан.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com