Поврзи се со нас

Фудбал

Први победи за Вардар, Шкендија и Шкупи во новото првенство

Скопје, 16 август 2020 (МИА) – Бранителот на трофејот Вардар, Шкендија и Шкупи попладнево забележаа победи во 2. коло од Првата македонска фудбалска лига и за прв пат во новото првенство прокнижија три бода.

-текстот продолжува по рекламата-

Вардарци се радуваа на теренот на Академија Пандев во Струмица, додека Шкендија и Шкупи забележаа полн погодок на свој терен.

Резултати на четирите денешни средби од 2. коло од ПМФЛ:
Академија Пандев – Вардар 0:1
Борец – Ренова 1:1
Шкендија – Струга Трим и Лум 2:0
Шкупи – Македонија Ѓ.П. 3:1.

-текстот продолжува по рекламите-

Одиграни претходно
Силекс – Пелистер 2:2
Работнички – Беласица 2:0.

Табела: Силекс, Шкупи, Шкендија, Пелистер и Борец по 4 бода, Работнички, Вардар и Македонија ЃП 3, Ренова 2, Струга Трим и Лум 1, Академија Пандев и Беласица 0. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама