Connect with us

Фудбал

ПСЖ го доби Икарди, но ако го продаде ќе мора да плати плус 15 милиони евра

Објавено:

Интер и ПСЖ се договорија за целосен трансфер на напаѓачот Мауро Икарди. Парискиот клуб ќе купи 27-годишен напаѓач за 50 милиони евра, плус 7 милиони евра бонуси. Договорот вклучува клаузула според која Интер ќе добие уште 15 милиони евра ако Аргентинецот биде продаден на друг италијански клуб.

Претходно беше објавено дека Јувентус и Наполи се интересираат за Икарди. Во Франција сезоната заврши пред предвиденото, играчот, на позајмица, мина 20 натпревари за ПСЖ, постигна 12 гола и оставри три асистенции.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама