Connect with us

Фудбал

ПСЖ ја разгледува опцијата да го разреши Тухел

Париз, 25 август 2020 (МИА) – Раководството на ПСЖ го разгледува можното разрешување на тренерот на тимот Томас Тухел.

Конкретно, клубот не е задоволен од фактот дека стручњакот прави малку за да го искористи напаѓачот Мауро Икарди, на кого се потрошени 50 милиони евра.

Според „АС“ раководството смета дека Аргентинецот би му помогнал на тимот да избегне пораз во финалето на Лигата на шампионите, но тој го помина целиот натпревар на клупата за резерви.

Тухел долго не ужива голема доверба од сопствениците на клубовите. Но, од друга страна, веќе започна новата сезона во Лига 1. Ваквите драстични промени можат негативно да влијаат на тимот. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com