Connect with us

Фудбал

Рајола откри каде ќе игра Балотели

Бреша, 16 септември 2020 (МИА) – Познатиот фудбалски агент Мино Раиола откри каде ќе ја продолжи кариерата Марио Балотели. Италијанскиот агент рече дека секогаш има решение за напаѓачот и рече дека поранешниот италијански репрезентативец ќе продолжи да се натпреварува во Европа.

– Секогаш имам решение за Марио. Тој е еден од најголемите италијански напаѓачи. Не сум загрижен за него. Балотели ќе остане во Европа, рече Рајола.

Скандалозниот напаѓач ја напушти Бреша по една сезона, откако му беше раскинат договорот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com